Ochsner
Chcem
nezáväznú
ponuku

Chcem využiť odpadové teplo z výroby

Naša spoločnosť navrhuje rôzne systémy pre využitie odpadového tepla. Je jedno, či sa jedná o potrebu rýchleho ohrevu či ochladenia prevádzkových médií, využitie sálavého, alebo vyžarovaného tepla, apod.

Typickými oblasťami pre využitie odpadového tepla sú konzervárne, práčovne, živočíšna výroba, priemyselná výroba, energetika, automobilový priemysel apod.

Možnosti rekuperácie spočívajú vo využití odpadového tepla pre vykurovanie objektov v zime, alebo tiež celoročného ohrevu teplej vody. Ďalej prípadne kombinácie ohrevu a chladenia z entropického média s inak nevyužiteľnou teplotou, kedy využívame plný rozsah termodynamického cyklu ako na strane kúrenia, tak aj chladenia.

Aplikácie podobného typu majú obvykle vynikajúcu návratnosť, pričom koeficient účinnosti pri kombinovanej rekuperácii – ohrievanie a chladenie zároveň - je súčinom koeficientov tepelného čerpadla pri ohrievaní a chladení.

Pre viac informácií nás láskavo kontaktujte.

Skúsenosti našich klientov...

  • Zariadenie: OCHSNER AIR 23
  • Lokalita: Jeseník
  • Montáž: 2017
Velice zdařilý stroj i pro vyšší nadmořské výšky. Bydlíme v nadmořské výšce 700m a zimy u nás bývají silné a přesto i s čerpadlem vzduch voda jsem neměli žádný problém.
Jeseník
1
Špecialista na tepelné čerpadlá už 42 let
2
Stovky tisíc spokojných zákazníkov v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku a ďalších krajinách
3
Najtichšie výparníky na trhu s hlučnosťou od 18 dB(A)
4
Najvyššie súčinitele účinnosti (skúšané vo WPZ Testzentrum Buchs, Švajčiarsko)
5
Široký sortiment vykonaní a výkonov od 2,2kW do 960kW
6
Teplota kúrenia až 65°C ( až 98°C u priemyselných aplikácií)
7
Vyskúšaná životnosť viac ako 20 rokov